Navigation




Bridge 2004 Results


Highest Day 1 Scores
Bronze    50-66    N/S    Kerma Jones    N Salt Lake, UT
    50-66    N/S    Ron Jones    N Salt Lake, UT

Bronze    50-66    E/W    Bob O’Brien    Omaha, NE
    50-66    E/W    Betty O’Brien    Omaha, NE
                
Bronze    67-73    N/S    Teddy Robins    Ivins, UT
    67-73    N/S    Kirt Robins    Ivins, UT

Bronze    67-73    E/W    Ridge Williams    St George, UT
    67-73    E/W    Jean Jolin    Westlake Village, CA
                
Bronze    74+    N/S    Jeri McDonald    Lake Placid, FL
    74+    N/S    Maxine Simpson    Bakersfield, CA

Bronze    74+    E/W    Bonnie Robinson    St George, UT
    74+    E/W    Ardis Swanson    St George, UT
                
Bronze    74+    N/S    Donna Weisheit    Surprise, AZ
    74+    N/S    Anne Miranda    Morro Bay, CA

Bronze    74+    E/W    Clifford King    Lethbridge, AB
    74+    E/W    Monica King    Lethbridge, AB

Highest Day 2 Scores
Gold    50-66    N/S    Teddy Scott    St George, UT
    50-66    N/S    Kay Mallery    St George, UT

Gold    50-66    E/W    Ridge Williams    St George, UT
    50-66    E/W    Jean Jolin    Westlake Village, CA
                
Gold    67-73    N/S    Teddy Robins    Ivins, UT
    67-73    N/S    Kirt Robins    Ivins, UT

Gold    67-73    E/W    Susan Romney    Salt Lake City, UT
    67-73    E/W    Claudia Crofts    Salt Lake City, UT
                
Gold    74+        Stan Potter    Santa Clara, UT
    74+        Leora Potter    Santa Clara, UT

Silver    50-66    N/S    Martin Monical    N Salt Lake, UT
    50-66    N/S    Irene Monical    N Salt Lake, UT

Silver    50-66    E/W    Judy Johnson    Ivins, UT
    50-66    E/W    Griff Schmertz    Ivins, UT
                
Silver    67-73    N/S    Ramona Allison    Ogden, UT
    67-73    N/S    Karole Crompton    Ogden, UT

Silver    67-73    E/W    Pat Kittock    St George, UT
    67-73    E/W    Ruthe Thompson    Hurricane, UT
                
Bronze    50-66    N/S    Christine Betar    St George, UT
    50-66    N/S    Ramona Lloyd    Washington, UT

Bronze    50-66    E/W    Yvonne Blydenstein    Sandy, UT
    50-66    E/W    Carol Ann McCormick    Salt Lake City, UT
                
Bronze    67-73    N/S    Colleen McFarland    Provo, UT
    67-73    N/S    Mary Blackburn    Provo, UT

Bronze    67-73    E/W    Irene Elkins    Santa Clara, UT
    67-73    E/W    Carol Williams    Ivins, UT

Day 3 – Highest Swiss Team Scores
Gold    50-73    N/S    Jan Pinder    Springville, UT
    50-73    N/S    Elaine Innes    Spanish Fork, UT

Gold    50-73    E/W    Colleen McFarland    Provo, UT
    50-73    E/W    Mary Blackburn    Provo, UT
                
Gold    74+    N/S    Betty Noonan    St George, UT
    74+    N/S    Marge Heyborne    St George, UT

Gold    74+    E/W    Irene Elkins    Santa Clara, UT
    74+    E/W    Carol Williams    Ivins, UT
                
Silver    50-73    N/S    Teddy Robins    Ivins, UT
    50-73    N/S    Kirt Robins    Ivins, UT

Silver    50-73    E/W    Pat Kittock    St George, UT
    50-73    E/W    Ruthe Thompson    Hurricane, UT
                
Silver    74+    N/S    Jeri McDonald    Lake Placid, FL
    74+    N/S    Maxine Simpson    Bakersfield, CA

Silver    74+    E/W    Donna Weisheit    Surprise, AZ
    74+    E/W    Anne Miranda    Morro Bay, CA
                
Bronze    50-73    N/S    Kay Mallery    St George, UT
    50-73    N/S    Teddy Scott    St George, UT

Bronze    50-73    E/W    Ramona Lloyd    Washington, UT
    50-73    E/W    Christine Betar    St George, UT
                
Bronze    74+    N/S    Stan Potter    Santa Clara, UT
    74+    N/S    Leora Potter    Santa Clara, UT

Bronze    74+    E/W    Darlene Anderson    Salt Lake City, UT
    74+    E/W    Anne McNeil    St George, UT