Navigation




Pickleball 2004 Results


SINGLES
Men 50-54
Gold    Wayne Muggli    Clyde Park, MT
Silver    Mat Lyman    Fruit Heights, UT
Bronze    Richard Holmes    Provo, UT

Men 55-59
Gold    Pat Kane    Surprise, AZ
Silver    Mark Freidenberg    Federal Way, WA
Bronze    Mike Duby    Renton, WA

Men 60-64
Gold    Bill Thurman    St George, UT
Silver    Don Odle    St George, UT
Bronze    Marty Grossman    St George, UT

Men 65-69
Gold    Art Johnson    Surprise, AZ
Silver    Peter Boehme    Cle Elum, WA
Bronze    Yim Lee    Seattle, WA

Men 70-74
Gold    Gil Middleton    Kirkland, WA
Silver    Norm Davis    Surprise, AZ
Bronze    Howard Murray    Sun City West, AZ
Bronze    Gene Fradella    St George, UT

Men 75-79
Gold    Don Weisheit    Surprise, AZ
Silver    Cliff Gee    Roseville, CA

Women 50-54
Gold    Bonnie McMullen    Raymond, NE
Silver    Kay Eubanks    St George, UT
Bronze    Nora Flannery    St George, UT

Women 55-59
Gold    Ginger Miller    St George, UT
Silver    Suzette Fradella    St George, UT
Bronze    Fran Myer    Seattle, WA

Women 60-64
Gold    Teresa Smith    Sun City West, AZ
Silver    Pat Carroll    Cincinnati, OH
Bronze    Bev Youngren    Fallbrook, CA

Women 65-69
Gold    Alice Hancock    Surprise, AZ
Silver    Carole Myers    Seattle, WA
Bronze    Annette Petty    Fawnskin, CA

Women 70-74
Gold    Edna Alcantra    St George, UT
Silver    Nancy Warmack    Stanley, ID

DOUBLES
Men 50-54
Gold    Wayne Muggli    Clyde Park, MT
    Spike Christensen    Livingston, TX
Silver    Richard Holmes    Provo, UT
    Mat Lyman    Fruit Heights, UT

Men 55-59
Gold    Mark Freidenberg    Federal Way, WA
    Pat Kane    Surprise, AZ
Silver    Philip Mortenson    Seattle, WA
    Stephen Stern    Leesburg, FL
Bronze    Barney Myer    Seattle, WA
    Bob Youngren    Fallbrook, CA

Men 60-64
Gold    Barry Ford    Surprise, AZ
    Richard Lewis    Surprise, AZ
Silver    Art Miller    St George, UT
    Bill Thurman    St George, UT
Bronze    Don Odle    St George, UT
    Larry Seekins    Billings, MT

Men 65-69
Gold    Art Johnson    Surprise, AZ
    Nick Johnson    Lynwood, WA
Silver    Bud Thorson    Surprise, AZ
    Ron Zettek    Surprise, AZ
Bronze    Jack Clark    Wickenburg, AZ
    Bruce Mann    Richmond, BC

Men 70-74

Gold    Howard Murray    Sun City West, AZ
    Cliff Gee    Roseville, CA
Silver    Gene Fradella    St George, UT
    Charles Koenig    Meadow Vista, CA

Men 75-79
Gold    Dick Bundy    Livingston, TX
    Don Weisheit    Surprise, AZ

Women 50-54
Gold    Bonnie McMullen    Raymond, NE
    Mary Anderson    Arvada, CO
Silver    Kay Eubanks    St George, UT
    Nora Flannery    St George, UT

Women 55-59
Gold    Candice Meisner    Surprise, AZ
    Teresa Smith    Sun City West, AZ
Silver    April Seekins    Billings, MT
    Fran Myer    Seattle, WA
Bronze    Pat Carroll    Cincinnati, OH
    Kathy Kaufman    Golden, CO

Women 60-64
Gold    Donna Daly    Mossyrock, WA
    Juanita Vincent    Livingston, TX
Silver    Sandra Clark    Wickenburg, AZ
    Bernice Hayibor    Richmond, BC
Bronze    Lela Reed    Seattle, WA
    Vera Aguilar    Seattle, WA

Women 65-69
Gold    Harolyn Walker    Wooster, OH
    Alice Hancock    Surprise, AZ
Silver    Annette Petty    Fawnskin, CA
    Ingrid Koenig    Meadow Vista, CA
Bronze    Jeanie Tanaka    St George, UT
    Sandy Chambers    St George, UT

Women 70-74
Gold    Mary Littlewood    Pinetop, AZ
    Care DeLeeuw    Lakewood, WA
Silver    Donna Weisheit    Surprise, AZ
    Edna Alcantra    St George, UT

MIXED DOUBLES
50-54
Gold    Spike Christensen    Livingston, TX
    Nancy Muggli    Clyde Park, MT
Silver    Pat Flannery    St George, UT
    Kay Eubanks    St George, UT
Bronze    Ken Robak    St George, UT
    Bonnie McMullen    Raymond, NE

55-59
Gold    Mark Freidenberg    Federal Way, WA
    Rock Borracchini    Surprise, AZ
Silver    Richard Wagner    Surprise, AZ
    Candice Meisner    Surprise, AZ
Bronze    Pat Kane    Surprise, AZ
    Juanita Vincent    Livingston, TX

60-64
Gold    Robert Youngren    Fallbrook, CA
    Beverly Youngren    Fallbrook, CA
Silver    Jack Clark    Wickenburg, AZ
    Sandra Clark    Wickenburg, AZ
Bronze    Teresa Smith    Sun City West, AZ
    Art Johnson    Surprise, AZ

65-69
Gold    Norman Davis    Surprise, AZ
    Alice Hancock    Surprise, AZ
Silver    Bob Merhaut    Grapeview, WA
    Ann Hueter    Como, CO
Bronze    Jim Real    St George, UT
    Annette Petty    Fawnskin, CA

70-74
Gold    Don Weisheit    Surprise, AZ
    Mary Littlewood    Pinetop, AZ
Silver    Charles Koenig    Meadow Vista, CA
    Ingrid Koenig    Meadow Vista, CA
Bronze    Nancy Warmack    Stanley, ID
    Howard Murray    Sun City West, AZ

OPEN DOUBLES
Men - Masters Division (50-64)
Gold    Mark Freidenberg    Federal Way, WA
    Pat Kane    Surprise, AZ
Silver    Barry Ford    Surprise, AZ
    Richard Lewis    Surprise, AZ
Bronze    Bill Thurman    St George, UT
    Mike Duby    Renton, WA

Women - Masters Division (50-64)
Gold    Teresa Smith    Sun City West, AZ
    Candice Meisner    Surprise, AZ
Silver    Ginger Miller    St George, UT
    Beverly Youngren    Fallbrook, CA
Bronze    April Seekins    Billings, MT
    Fran Myer    Seattle, WA

Men - Legends Division (65+)
Gold    Art Johnson    Surprise, AZ
    Nick Johnson    Lynwood, WA
Silver    Berni Merrifield    Des Moines, WA
    Don Walker    Wooster, OH
Bronze    Paul Alcantra    St George, UT
    Gil Middleton    Kirkland, WA

Women - Legends Division (65+)
Gold    Annette Petty    Fawnskin, CA
    Ingrid Koenig    Meadow Vista, CA