Navigation




Racquetball 2004 Results


SINGLES
Men 50-54
Gold    Larry Moon    Layton, UT
Silver    Jim Elliott    St George, UT
Bronze    Rick Jackson    Holladay, UT

Men 55-59
Gold    Steve Misener    Logan, UT
Silver    Kent Allison    Monterey, CA
Bronze    Michael Wolfe    Washougal, WA

Men 60-64
Gold    Glenn Allen    Virginia Beach, VA
Silver    Stan Lefkowitz    Ventura, CA
Bronze    Brandt Bower    Hartford, WI

Men 65-69
Gold    Ron Adams    Camarillo, CA
Silver    Jim Wilking    Murray, UT
Bronze    Jerry Northwood    Prescott, AZ

Men 70-74
Gold    Ken Moore    Granite Bay, CA
Silver    Ron Dorst    Saratoga, CA
Bronze    Lewis Edwards    Pleasant Grove, UT

Men 75-79
Gold    Army Matern    El Cajon, CA
Silver    Lee Goldstein    Encino, CA
Bronze    Don Henderson    St George, UT

Men 80-84
Gold    J W Child    Salt Lake City, UT

Women 50-54
Gold    Cathy Powell    St George, UT
Silver    Cheryl Hull    Bellingham, WA

Women 55-59
Gold    Lani Neer    Spanish Fork, UT
Silver    Jane Bentley    Albuquerque, NM

Women 60-64
Gold    Marquita Molina    Wasco, CA
Silver    Laurie Bennett    Bremerton, WA
Bronze    Joy DeSantis    Oak Park, CA

Women 65-69
Gold    Gloria Piscoran    Newberg, OR
Silver    Sylvia Sawyer    Orem, UT
Bronze    Ellen Kropp    Auburn, WA

DOUBLES
Men 50-54
Gold    Michael Schaefer    N Las Vegas, NV
    Daniel Takahashi    Las Vegas, NV
Silver    Larry Moon    Layton, UT
    Robert McNabb    Layton, UT
Bronze    Rick Jackson    Holladay, UT
    Bob Cox    McMinnville, OR

Men 55-59
Gold    Steve Misener    Logan, UT
    Lynn Corbridge    Hooper, UT
Silver    Michael Schaefer    N Las Vegas, NV
    Daniel Takahashi    Las Vegas, NV
Bronze    Ron Shipley    Pocatello, ID
    Randy Spencer    Pocatello, ID

Men 60-64
Gold    Jerry Monell    San Diego, CA
    Tom Penick    San Diego, CA
Silver    Robert McNabb    Layton, UT
    Al Decoste    Albuquerque, NM
Bronze    Glenn Allen    Virginia Beach, VA
    Brandt Bower    Hartford, WI

Men 65-69
Gold    Ron Adams    Camarillo, CA
    Ron Pudduck    Dexter, MI
Silver    Jerry Northwood    Prescott, AZ
    Roger Hostetler    Flagstaff, AZ
Bronze    Kent Hugh    Cedar City, UT
    Jack Cannon    Cedar City, UT

Men 70-74
Gold    Verlyn Dunn    Pocatello, ID
    Ron Dorst    Saratoga, CA
Silver    Sal Luca    Panguitch, UT
    Bob Warren    Sun City West, AZ
Bronze    Ken Moore    Granite Bay, CA
    Jim Keenan    San Jose, CA

Men 75-79
Gold    Verlyn Dunn    Pocatello, ID
    Don Henderson    St George, UT
Silver    J W Child    Salt Lake City, UT
    Lee Goldstein    Encino, CA

Women 50-54
Gold    Lani Neer    Spanish Fork, UT
    Cathy Powell    St George, UT
Silver    Susan Hawkins    Peru, IN
    Marquita Molina    Wasco, CA

Women 55-59
Gold    Jane Bentley    Albuquerque, NM
    Diane Wittwer    St George, UT

Women 60-64
Gold    Joy DeSantis    Oak Park, CA
    Sylvia Sawyer    Orem, UT

Women 65-69
Gold    Carol Taylor    Indianapolis, IN
    Gloria Piscoran    Newberg, OR