Navigation




Bridge 2008 Results


Bridge – Finals

Day 1
Gold, 50-70, N/S, George Shelley, St. George, UT
Gold, 50-70, N/S, Vickki Shelley, St. George, UT
Gold, 50-70, E/W, Stephanie Johnson, Springville, UT
Gold, 50-70, E/W, Robbie Clark, St. George, UT
Gold, 70+, N/S, Libby Hawkins, Orem, UT
Gold, 70+, N/S, Janet Billings, Provo, UT
Gold, 70+, E/W, Nelson Orth, Henderson, NV
Gold, 70+, E/W, Gertrude Callahan, Henderson, NV

Silver, 50-70, N/S, Dave Waterman, St. George, UT
Silver, 50-70, N/S, Terry Waterman, St. George, UT
Silver, 50-70, E/W, Pete Bowman, Ivins, UT
Silver, 50-70, E/W, Greg Berry, Washington, UT
Silver, 70+, N/S, Argie Carmichael, West Jordan, UT
Silver, 70+, N/S, Pat Kittock, Ivins, UT
Silver, 70+, E/W, Dorothy Weaver, St. George, UT
Silver, 70+, E/W, Shirley Woods, St. George, UT

Bronze, 50-70, N/S, Elizabeth Jameson, St. George, UT
Bronze, 50-70, N/S, Ron Greenlee, St. George, UT
Bronze, 50-70, E/W, Susan Romney, Salt Lake City, UT
Bronze, 50-70, E/W, Carol McCormick, Salt Lake City, UT
Bronze, 70+, N/S, Karen Clausen, Salt Lake City, UT
Bronze, 70+, N/S, Ross Weaver, St. George, UT
Bronze, 70+, E/W, Jane Meginnis, St. George, UT
Bronze, 70+, E/W, Becky Fellows, St. George, UT

Day 2
Gold, 50-70, N/S, Vi Radcliffe, Ivins, UT
Gold, 50-70, N/S, Joan Geritz, Ivins, UT
Gold, 50-70, E/W, George Shelley, St. George, UT
Gold, 50-70, E/W, Vickki Shelley, St. George, UT
Gold, 70+, N/S, Jan Pinder, Springville, UT
Gold, 70+, N/S, Elaine Innes, Spanish Fork, UT
Gold, 70+, E/W, Shirley Woods, St. George, UT
Gold, 70+, E/W, Dorothy Weaver, St. George, UT

Silver, 50-70, N/S, Lou Staab, St. George, UT
Silver, 50-70, N/S, Bob Reinman, Colorado Springs, CO
Silver, 50-70, E/W, Ronald Fakler, Springville, UT
Silver, 50-70, E/W, Maryann Fakler, Springville, UT
Silver, 70+, N/S, Donna Kastler, St. George, UT
Silver, 70+, N/S, Irene Elkins, Santa Clara, UT
Silver, 70+, E/W, Gertrude Callahan, Henderson, NV
Silver, 70+, E/W, Nelson Orth, Henderson, NV

Bronze, 50-70, N/S, Dave Waterman, St. George, UT
Bronze, 50-70, N/S, Terry Waterman, St. George, UT
Bronze, 50-70, E/W, Stephanie Johnson, Springville, UT
Bronze, 50-70, E/W, Robbie Clark, St. George, UT
Bronze, 70+, N/S, Argie Carmichael, West Jordan, UT
Bronze, 70+, N/S, Pat Kittock, Ivins, UT
Bronze, 70+, E/W, Mary Jo Swenson, Orem, UT
Bronze, 70+, E/W, Lavell Swenson, Orem, UT

Bridge – Day 1 & Day 2

Overall Winners


Gold, Nelson Orth, Henderson, NV
Gold, Gertrude Callahan, Henderson, NV
Gold, Vickki Shelley, St. George, UT
Gold, George Shelley, St. George, UT

Swiss Team
Gold, 50-70, Argie Carmichael, West Jordan, UT
Gold, 50-70, Pat Kittock, Ivins, UT
Gold, 50-70, Betty Witteried, St. George, UT
Gold, 50-70, Myrtle Feller, St. George, UT
Gold, 70+, Janet Billings, Provo, UT
Gold, 70+, Mary Jo Swenson, Oren, UT
Gold, 70+, Libby Hawkins, Orem, UT
Gold, 70+, Lavell Swenson, Orem, UT

Silver, 50-70, Rita Porter, St. George, UT
Silver, 50-70, Janet Draeger, St. George, UT
Silver, 50-70, Mike Deaton, Surprise, AZ
Silver, 50-70, Carroll Purdum, Wilsonville, OR
Silver, 70+, Shirley Woods, St. George, UT
Silver, 70+, Ross Weaver, St. George, UT
Silver, 70+, Dorothy Weaver, St. George, UT
Silver, 70+, Karen Clausen, Salt Lake City, UT

Bronze, 50-70, David Waterman, St. George, UT
Bronze, 50-70, Richard Glass, St. George, UT
Bronze, 50-70, Terry Waterman, St. George, UT
Bronze, 50-70, Karen Garcia, Washington, UT
Bronze, 70+, Vickki Shelley, St. George, UT
Bronze, 70+, Leora Potter, Santa Clara, UT
Bronze, 70+, George Shelley, St. George, UT
Bronze, 70+, Stanley Potter, Santa Clara, UT