Navigation




Tennis Mixed Doubles - 2008 Results


Tennis – Mixed Doubles

50 - 54
Gold, Bill Miles, Brigham City, UT
Gold, Karin Walton, San Diego, CA
Silver, Tim Buehner, Salt Lake City, UT
Silver, Martsie Earl-Buehner, Salt Lake City, UT
Bronze, Jack Blankenbaker, Ontario, OR
Bronze, Terry Hardy, Ontario, OR

55 - 59
Gold, Ed Newman, Cameron Park, CA
Gold, Joyce Youngs, South Lake Tahoe, CA
Silver, Bill Langley, Hampton, ON, Canada
Silver, Eva Langley, Hampton, ON, Canada
Bronze, Ellen Lester, Wenatchee,WA
Bronze, Dick Lester, Wenatchee, WA

60 - 64
Gold, Ursula Hohaus-Hawkins, Fallbrook, CA
Gold, Michael Shoemaker, Baker City, OR
Silver, Larry Dove, Crossville, TN
Silver, Connie Dove, Crossville, TN
Bronze, Robert Charest, Hillsboro, OR
Bronze, Margie Suski, Irvine, CA

65 - 69
Gold, Pamela Elliott, St. George, UT
Gold, Gary Totland, Salt Lake City, UT
Silver, Pat Geshke, Memphis,TN
Silver, Terry Geshke, Memphis,TN
Bronze, Michael Sullivan, Heber City, UT
Bronze, Romy Sullivan, Heber City, UT

70 - 74
Gold, Thomas Asper, Fallbrook, CA
Gold, Maxine Brown, Pine Mountain Club, CA
Silver, Ginger Nash, Carmichael, CA
Silver, Calvin Nash, Carmichael, CA
Bronze, Marlene Curtis, St. George, UT
Bronze, Al Throckmorton, Englewood, CO

75 – 79
Gold, Joyce Jones, Bothell, WA
Gold, Jack Largent, Las Vegas, NV
Silver, Earl Schalin, Sun Lakes, AZ
Silver, Beverly Schalin, Sun Lakes, AZ
Bronze, G Scott Hansen, St. George, UT
Bronze, Adrienne Mayberry, Henderson, NV

80 – 84
Gold, Art Scott, Holladay, UT
Gold, Barbara West, Salt Lake City, UT
Silver, Cahterine Inglis, Lynden, WA
Silver, Wiliam Smart, Salt Lake City, UT
Bronze, James Fairfield, Indianapolis, IN
Bronze, Martha Fairfield, Indianapolis, IN

Tennis – Mixed Doubles/Challenger – Age Bracket


50 - 54
Gold, Linda Alder, Salt Lake City, UT
Gold, Matt Alder, Salt Lake City, UT
Silver, David Stephens, North Ogden, UT
Silver, Betty Stephens, North Ogden, UT
Bronze, Marilyn Duncan, Lincoln, CA
Bronze, J Scott Lewis, Ivins, UT

55 - 59
Gold, Marc Iseri, Ontario, OR
Gold, Rebecca Iseri, Ontario, OR
Silver, Rebecca Buckwalter, Diamond Bar, CA
Silver, Briant Buckwalter, Diamond Bar, CA

60 - 64
Gold, Lucy Cookson, Denver, CO
Gold, Steve Cookson, Denver, CO
Silver, Forrest Suchey, Fullerton, CA
Silver, Joann Vetica, Santa Fe Springs, CA
Bronze, Richard Campbell, Littleton, CO
Bronze, Sara Canova, Laytonsville, MD

65 - 69
Gold, Marvin Champion, Denver, CO
Gold, Bonnie Champion, Denver, CO
Silver, Lois Moritz, St. George, UT
Silver, Roger Moritz, St. George, UT
Bronze, Dewayne Merritt, Caldwell, ID
Bronze, Deva Merritt, Caldwell, ID

70 - 74
Gold, Marilyne Bartos, Crossville, TN
Gold, Andrew Bartos, Crossville, TN
Silver, Chuck Carr, American Fork, UT
Silver, Shirley Pedersen, American Fork, UT
Bronze, Arthur Barnes, Littlestown, PA
Bronze, Reenie Daines, Salt Lake City, UT

75 - 79
Gold, John Totten, Studio City, CA
Gold, Sybil Totten, Studio City, CA
Silver, Joyce Johnson, Salt Lake City, UT
Silver, Joe Jonas, St.George, UT
Bronze, Henry Meier, Indianapolis, IN
Bronze, Peggy Meier, Indianapolis, IN