Navigation




Tennis Mixed Doubles - 2009 Results


Mixed Doubles/Open

55 - 59
Gold, Elizabeth Chase, El Paso, TX
Gold, Robert Jack, El Paso, TX
Silver, Margot Belden, Missoula, MT
Silver, Joe Grimm, Salmon, ID
Bronze, Hugh Haxton, Calgary, AB, Canada
Bronze, Marlene Haxton, Calgary, AB, Canada

60 - 64
Gold, Ren Crys, Nashville, TN
Gold, Yan Sheng Xie, Beijing, China
Silver, Duane Catania, Incline Village, NV
Silver, Hannelore Catania, Incline Village, NV
Bronze, Steve Cookson, Denver, CO
Bronze, Linda Massey, Centennial, CO

65 - 69
Gold, Jack Sanders, Sun Lakes, AZ
Gold, Karen Watkins, Provo, UT 
Silver, Dana Butchee, Nashville, TN
Silver, Thay Butchee, Nashville, TN
Bronze, Richard Hadlock, Sandy, UT
Bronze, Nedra Paschal, Henderson, NV

Mixed Doubles/Challenger

50 - 54
Gold, William Miles, Brigham City, UT
Gold, Karin Walton, Cathedral City, UT
Silver, Vinson Miner, Provo, UT
Silver, Patti Miner, Provo, UT
Bronze, David Stephens, North Ogden, UT
Bronze, Betty Stephens, North Ogden, UT

55 - 59
Gold, Mary Richmond, Whitmore, CA
Gold, Jerry Richmond, Whitmore, CA
Silver, Marilyn Duncan, Lincoln, CA
Silver, Robert Lewis, Salt Lake City, UT
Bronze, Linda Alder, Salt Lake City, UT
Bronze, Matt Alder, Salt Lake City, UT

60 - 64
Gold, Richard Campbell , Littleton, CO
Gold, Rosalyn Smyth, San Diego, CA
Silver, Judy Mooster, Medford, OR
Silver, Tony Simonelli, Sun Lakes, AZ
Bronze, Butch Williams, Wilson, WY
Bronze, Linda Williams, Wilson, WY

65 - 69
Gold, Joyce Woods, Crestline, KS
Gold, Lloyd Woods, Crestline, KS
Silver, Lois Moritz, St. George, UT
Silver, Roger Moritz, St. George, UT
Bronze, Richard Boswell, Salt Lake City, UT
Bronze, Mary Anne Fillmore, Salt Lake City, UT

70 - 74
Gold, Michael Sullivan, Heber City, UT
Gold, Romy Sullivan, Heber City, UT
Silver, Marilyn Schulz, Fresno, CA
Silver, William Schulz, Fresno, CA
Bronze, Cordula Spethman, Cathedral City, CA
Bronze, Robert Gaps, Laguna Woods, CA

75 - 79
Gold, Joyce Jones, Bothell, WA
Gold, Jack Largent, Las Vegas, NV
Silver, C.Gary Loosli, Warren, OR
Silver, Adrienne Mayberry, Henderson, NV
Bronze, Marlene Curtis, St. George, UT
Bronze, Alwyn Throckmorten, Englewood, CO

80 - 84
Gold, Joyce Johnson, Salt Lake City, UT
Gold, Kent Staheli, Salt Lake City, UT
Silver, Art Scott, Salt Lake City, UT
Silver, Barbara West, Salt Lake City, UT
Bronze, Ruby Hammel, Salt Lake City, UT
Bronze, Glen Seely, Salt Lake City, UT