Navigation




Bridge 2010 Results


Bridge – Session A

Day 1
Gold, 50-70, N/S, Ron Greenlee, St. George, UT
Gold, 50-70, N/S, Elizabeth Jameson, St. George, UT
Gold, 50-70, E/W, Alice Vasey, Fairfield, CA
Gold, 50-70, E/W, Mike Vasey, Fairfield, CA
Gold, 70+, N/S, Stan Potter, Santa Clara, UT
Gold, 70+, N/S, Leora Potter, Santa Clara, UT
Gold, 70+, E/W, John Hallaq, St. George, UT
Gold, 70+, E/W, Ann Schlitt, St. George, UT

Silver, 50-70, N/S, Rich Glass, St. George, UT
Silver, 50-70, N/S, Karen Garcia, Washington, UT
Silver, 50-70, E/W, George Shelley, St. George, UT
Silver, 50-70, E/W, Vickie Shelley, St. George, UT
Silver, 70+, N/S, Trish Ayers, Ivins, UT
Silver, 70+, N/S, Muriel Hailey, Colorado Springs, UT
Silver, 70+, E/W, Trudy Corwin, St. George, UT
Silver, 70+, E/W, Linda Young, Mesquite, NV

Bronze, 50-70, N/S, Theresa Waterman, St. George, UT
Bronze, 50-70, N/S, Dave Waterman, St. George, UT
Bronze, 50-70, E/W, Pete Bowman, Ivins, UT
Bronze, 50-70, E/W, Greg Berry, Washington, UT
Bronze, 70+, N/S, Donna Kastler, St. George, UT
Bronze, 70+, N/S, Pat Callister, St. George, UT
Bronze, 70+, E/W, Jan Pindar, Springville, UT
Bronze, 70+, E/W, Elaine Innes, Spanish Fork, UT

Day 2
Gold, 50-70, N/S, Theresa Waterman, St. George, UT
Gold, 50-70, N/S, David Waterman, St. George, UT
Gold, 50-70, E/W, Ron Fakler, Springville, UT
Gold, 50-70, E/W, Maryanne Fakler, Springville, UT
Gold, 70+, N/S, Pat Bramlage, St. George, UT
Gold, 70+, N/S, Betty Fellows, St. George, UT
Gold, 70+, E/W, Ann Schlitt, St. George, UT
Gold, 70+, E/W, John Hallaq, St. George, UT
 
Silver, 50-70, N/S, Rushan Gao, Houston, TX
Silver, 50-70, N/S, Pat Kittock, St. George, UT
Silver, 50-70, E/W, Alice Vasey, Fairfield, CA
Silver, 50-70, E/W, Mike Vasey, Fairfield, CA
Silver, 70+, N/S, Trish Ayers, Ivins, UT
Silver, 70+, N/S, Muriel Hailey, Colorado Springs, CO
Silver, 70+, E/W, Elaine Innis, Spanish Fork, UT
Silver, 70+, E/W, Jan Pinder, Springville, UT
 
Bronze, 50-70, N/S, Louie Coletti, Mesquite, NV
Bronze, 50-70, N/S, Linda Coletti, Mesquite, NV
Bronze, 50-70, E/W, Glynn Sisson, Windsor, CO
Bronze, 50-70, E/W, Priscilla Sisson, Windsor, CO
Bronze, 70+, N/S, Myrtle Feller  , St. George, UT
Bronze, 70+, N/S, Argie Carmichael, West Jordan, UT
Bronze, 70+, E/W, Carole Williams, Ivins, UT
Bronze, 70+, E/W, David Williams, Ivins, UT

Bridge – Session A

Overall Winners

50-70
Gold, Theresa Waterman, St. George, UT, 6.58 master points
Gold, David Waterman, St. George, UT,

70+
Gold, John Hallaq, St. George, UT, 6.74 master points
Gold, Ann Schlitt, St. George, UT,

Bridge – Swiss Team Scores

Final
Gold, 50-70, Ron Jones, North Salt Lake, UT
Gold, 50-70, Kerma Jones, North Salt Lake, UT
Gold, 50-70, Irene Monical, Layton, UT
Gold, 50-70, Martin Monical, Layton, UT
Gold, 70+, Ron Greenlee, St. George, UT
Gold, 70+, Elizabeth Jameson, St. George, UT
Gold, 70+, Argie Carmichael, West Jordan, UT
Gold, 70+, Myrtle Feller, St. George, UT

Silver, 50-70, Louie Coletti, Mesquite, NV
Silver, 50-70, Linda Coletti, Mesquite, NV
Silver, 50-70, Anita Lewis, Lake Havasu City, AZ
Silver, 50-70, Vic Lewis, Lake Havasu City, AZ
Silver, 70+, Trudy Corwin, St. George, UT
Silver, 70+, Linda Young, Mesquite, NV
Silver, 70+, John Hallaq, St. George, UT
Silver, 70+, Ann Schlitt, St. George, UT

Bronze, 50-70, Pete Bowman, Ivins, UT
Bronze, 50-70, Greg Berry, Washington, UT
Bronze, 50-70, David Waterman, St. George, UT
Bronze, 50-70, Theresa Waterman, St. George, UT
Bronze, 70+, Leora Potter, Santa Clara, UT
Bronze, 70+, Stanley Potter, Santa Clara, UT
Bronze, 70+, George Shelley, St. George, UT
Bronze, 70+, Vickie Shelley, St. George, UT

Session B

Final
Gold, 50-70, N/S, Louie Coletti, Mesquite, NV
Gold, 50-70, N/S, Linda Coletti, Mesquite, NV
Gold, 50-70, E/W, Ronald Fakler, Springville, UT
Gold, 50-70, E/W, Mary Ann Fakler, Springville, UT
Gold, 70+, N/S, Myrtle Feller, St. George, UT
Gold, 70+, N/S, Argie Carmichael, West Jordan, UT
Gold, 70+, E/W, Kerma Jones, North Salt Lake, UT
Gold, 70+, E/W, Ronald Jones, North Salt Lake, UT

Silver, 50-70, N/S, Ron Greenlee, St. George, UT
Silver, 50-70, N/S, Pat Kittock, St. George, UT
Silver, 50-70, E/W, Ginger Miller, St. George, UT
Silver, 50-70, E/W, Larry Fulk, St. George, UT
Silver, 70+, N/S, Shirley Woods, St. George, UT
Silver, 70+, N/S, Dorothy Weaver, St. George, UT
Silver, 70+, E/W, Barbara Edelson, The Villages, FL
Silver, 70+, E/W, Jay Greenstone, The Villages, FL
 
Bronze, 50-70, N/S, Theresa Waterman, St. George, UT
Bronze, 50-70, N/S, David Waterman, St. George, UT
Bronze, 50-70, E/W, Pete Bowman, Ivins, UT
Bronze, 50-70, E/W, Greg Berry, Washington, UT
Bronze, 70+, N/S, Pat Bramlage, St. George, UT
Bronze, 70+, N/S, Betty Fellows, St. George, UT
Bronze, 70+, E/W, Doyle Swallow, Kanab, UT
Bronze, 70+, E/W, Franz Ness, St. George, UT