Navigation




Tennis Mixed Doubles - 2010 Results


Mixed Doubles/Open – Age Bracket

50 - 54
Gold, John Campbell, Cypress, CA
Gold, Laney Derry, Caldwell, ID
Silver, Carla Meine, Lindon, UT
Silver, David Meine, Lindon, UT
Bronze, Lynne Kennedy, Salt Lake City, UT
Bronze, Clyde Sorensen, Spanish Fork, UT

55 - 59
Gold, Roger Larson, Silver City, NM
Gold, Melinda Mosser, Albuquerque, NM
Silver, Hugh Haxton, Calgary, AB, Canada
Silver, Marlene Haxton, Calgary, AB, Canada
Bronze, David Del Real, Auburn, CA
Bronze, LB Belanger, Auburn, CA

60 - 64
Gold, Duane Catania, Incline Village, NV
Gold, Hannelore, Catania, Incline Village, NV
Silver, Bill Langley, Hampton, ON, Canada
Silver, Eva Langley, Hampton, ON, Canada
Bronze, Ursula Hohaus-Hawk, Fallbrook, CA
Bronze, Michael Shoemaker, Baker City, OR

65 - 69
Gold, Steven Buckner, Whitehall, MT
Gold, Linda Buckner, Whitehall, MT
Silver, Ken Hanks, Albuquerque, NM
Silver, Andrea Hanks, Albuquerque, NM
Bronze, Marz Garcia, Menlo Park, CA
Bronze, Nancy Garcia, Menlo Park, CA

70 - 74
Gold, Betty Reed, Boise, ID
Gold, Marvin Winegar, Boise, ID
Silver, Thomas Asper, Fallbrook, CA
Silver, Maxine Brown, Pine Mtn., Club, CA
Bronze, Arthur Barnes, Littlestown, PA
Bronze, Louise Cunningham, Aspen, CO

75 - 79
Gold, Joyce Jones, Bothell, WA
Gold, Jack Largent, Las Vegas, NV
Silver, C. Gary Looslie, Warren, OR
Silver, Adrienne Mayberry, Henderson, NV
Bronze, Karol Gleave, Orem, UT
Bronze, Vic Oldroyd, Provo, UT

80 - 84
Gold, Warren Foltz, Littleton, CO
Gold, Jeanette Ford, Denver, CO
Silver, Joyce Johnson, Salt Lake City, UT
Silver, Kent Staheli, Salt Lake City, UT
Bronze, Robert Tengdin, Edina, MN
Bronze, Dorothy Tengdin, Edina, MN

Mixed Doubles/Challenger – Age Bracket

55 - 59
Gold, Vince Miner, Provo, UT
Gold, Patti Miner, Provo, UT
Silver, Joy Conrad-Rice, Kamloops, BC, Canada
Silver, Graeme Hope, Kamloops, BC, Canada
Bronze, William Myers, Diamond Bar, CA
Bronze, Marilyn Yutani, La Mirada, CA

60 - 64
Gold, Janey Simcic, Sun City West, AZ
Gold, Craig Sorenson, Escalante, UT
Silver, Robert Ripley , Cary, IL
Silver, Frances Ripley, Cary, IL
Bronze, Linda Williams, Wilson, WY
Bronze, Butch Williams, Wilson, WY

65 - 69
Gold, Lois Moritz, St. George, UT
Gold, Roger Moritz, St. George, UT
Silver, Forrest Suchey, Fullerton, CA
Silver, Joanne Vetica, Santa Fe Springs, CA
Bronze, Ed Ghiorso, Escondido, CA
Bronze, Mary Marchese, Escondido, CA

70 - 74
Gold, Marilyne Bartos, Crossville, TN
Gold, Andrew Bartos, Crossville, TN
Silver, Robert Gaps, Laguna Woods, CA
Silver, Cordula Spethman, Cathedral City, CA
Bronze, Paul Rickard, Longmont, CO
Bronze, Diane Rickard, Longmont, CO

80 - 84
Gold, Barbara West , Salt Lake City, UT
Gold, Art Scott, Holladay, UT
Silver, Betty Helland, Bountiful, UT
Silver, John H. Morgan, Salt Lake City, UT
Bronze, Ruby Hammel, Salt Lake City, UT
Bronze, Glen Seely, Salt Lake City, UT