Navigation




Racquetball Doubles 2011 Results


Men 50-54
Gold, Lowell Gundersen, Riverdale, UT
Gold, Doug Bassett, Ogden, UT
Silver, Dick Morgan, Santa Clara, UT
Silver, Andy Morgan, Monroe, UT
Bronze, James Derrickson, Murray, UT
Bronze, Eddy Connor, Riverton, UT
4th, Kevin Boerup, Tucson, AZ
4th, Mike Rennert, St. George, UT
5th, Rob Deamer, Ogden, UT
6th, Lou Probasco, Buhl, ID

Men 55-59
Gold, John Aldape, Boise, ID
Gold, Steve Neighbors, Meridian, ID
Silver, Bradley Yoder, Salt Lake City, UT
Silver, Dino Semerad, Salt Lake City, UT
Bronze, Steve Misener, Providence, UT
Bronze, Dave Misener, St. George, UT
4th, Gary Bratt, Twin Falls, ID
4th, Jim Elliott, St. George, UT
5th, John McManamon, Durango, CO
5th, Dale Collett, Durango, CO
6th, M Brandt Bower, Hartford, WI
6th, Ken Wilson, Fon Du Lac, WI
7th, Ken Borton, West Jordan, UT
7th, Patrick Conway, Sandy, UT

Men 60-64
Gold, Robert Cox, McMinnville, OR
Gold, Dave Darling, Seaside, OR
Silver, Kelly Painter, Fountain Valley, CA
Silver, Jim Anderson, North Las Vegas, NV
Bronze, Jim Gutierrez, Oxnard, CA
Bronze, Donald Guggia, Ventura, CA
4th, Ted Hallows, Salina, UT
4th, Merlin Jolley, Monroe, UT
5th, Warren Peterson, Woodland Hills, UT
5th, Bill Shoemaker, Woodland Hills, UT

Men 65-69
Gold, Norman Hadfield, Logan, UT
Gold, Ed Gledhill, Providence, UT
Silver, Bob Blumenshine, St. Louis, MO
Silver, Robert Palko, Georgetown,TX
Bronze, Steven Hafen, St. George, UT
Bronze, J. Michael Schaefer, North Las Vegas, NV
4th, Jeff Delys, Mukilteo, WA
4th, Jim Rockstad, Issaquah, WA
5th, David Atwood, Blackfoot, ID
5th, Ed Cannon, Salt Lake City, UT
6th, Keith Powell, Tillamook, OR
6th, Paul Burr, Garibaldi, OR

Men 70-74
Gold, Luis Guerrero, San Gabriel, CA
Gold, Mitch Milewski, Nashua, NH
Silver, Jerry Monell, San Diego, CA
Silver, Ron Adams, Camarillo, CA
Bronze, Jerry Northwood, Prescott, AZ
Bronze, Rex Lawler, Terre Haute, IN
4th, Kirk Fleshman, LaConner, WA
4th, Winston Jones, Mt. Vernon, WA
5th, Ron Gardner, Washington, UT
5th, Randy Swanson, La Mesa, CA
6th, Ed Andrews, Grand Junction, CO
6th, William Baker, Rancho Palos Verdes, CA
7th, Jack Fredine, Austin, TX
7th, Bob Boucher, Durango, CO
8th, Byron Boyd Jr., Pleasant Grove, UT
8th, Jack Jenks, West Jordan, UT

Men 75-79
Gold, Ron Dorst, Saratoga, CA
Gold, Carl Rydberg, San Diego, CA
Silver, Melvin Mitchell, Logan, UT
Silver, Philip Molz, Overland Park, KS

Men 80-84
Gold, David Faux, Pleasant Grove, UT
Gold, Armand Matern, Bountiful, UT
Silver, Bill Gencarella, San Clemente, CA
Silver, David Schlenker, Camarillo, CA

Women 50-54
Gold, Gwen Woodbury, Sugar, ID
Gold, Janae Heap, Bozeman, MT

Women 55-59
Gold, Cindy Richards, Provo, UT
Gold, Sylvia Sawyer, Orem, UT

Women 60-64
Gold, Joyce May, Granite Bay, CA
Gold, Barbara Powell, Tillamook, OR