Navigation




Tennis Mixed Doubles - 2011 Results


Mixed Doubles/Open – Age Bracket

50 - 54
Gold, Kellie Banisky, Steamboat Springs, CO
Gold, Richard Best, Denver, CO
Silver, Karla Goudy, Cedar Hills, UT
Silver, Robert Jack, El Paso, TX
Bronze, Matthew Goodman, Tustin, CA
Bronze, Kay Goodman, Tustin, CA

55 - 59
Gold, Joe Grimm, Salmon, ID
Gold, Denise Loveless-Forrest, Baton Rouge, LA
Silver, William Miles, Brigham City, UT
Silver, Karin Walton, Cathedral City, CA
Bronze, Michael Baessler, St. George, UT
Bronze, Sarah Gaines, St. George, UT

60 - 64
Gold, Mary Richmond, Whitmore, CA
Gold, Jerry Richmond, Whitmore, CA
Silver, Judy Allen, Alamosa, CO
Silver, Richard Hadlock, Sandy, UT
Bronze, Michael Dobson, North Las Vegas, NV
Bronze, Sally Dobson, North Las Vegas, NV

65 - 69
Gold, Joan Davidson, New Smyrna, FL
Gold, Owen Davidson, New Smyrna, FL
Silver, Romayne Whittaker, Lincoln, CA
Silver, Ronald Whittaker, Lincoln, CA
Bronze, Monty Amyx, Summerland, CA
Bronze, Janet Sue Toney, Savannah, TX

70 - 74
Gold, Marie Tierney, La Jolla, CA
Gold, Chuck Vidal, Basalt, CO
Silver, Michael Sullivan, Heber City, UT
Silver, Romy Sullivan, Heber City, UT
Bronze, Dewayne Merritt, Caldwell, ID
Bronze, Deva Merritt, Caldwell, ID

75 - 79
Gold, C. Gary Loosli, Warren, OR
Gold, Adrienne Mayberry, Henderson, NV
Silver, Joyce Jones, Bothell, WA
Silver, Jack Largent, Las Vegas, NV
Bronze, Art Barnes, Littlestown, PA
Bronze, Vivian Klein, Boise, ID

80 - 84
Gold, R. Kent Clunie, Sun Lakes, AZ
Gold, Mary Ellen Hank, Salt Lake City, UT
Silver, James Beckett, Highland Village, TX
Silver, Jane Beckett, Highland Village, TX
Bronze, Joyce Johnson, Salt Lake City, UT
Bronze, Joe Jonas, St. George, UT

Mixed Doubles/Challenger – Age Bracket

60 - 64
Gold, Steve Francom, Lindon, UT
Gold, Sandy Francom, Lindon, UT
Silver, Georgene Hildebrand, Alpena, MI
Silver, James Park, Alpena, MI
Bronze, Janet McNamara, San Diego, CA
Bronze, Gary McNamara, Dan Diego, CA

65 - 69
Gold, Robert Hostler, Auburn, CA
Gold, Jo An Loop, Auburn, CA
Silver, Paul Robbins, St. George, UT
Silver, Sharon Smith, St. George, UT
Bronze, Bruce Mann, Richmond, BC, Canada
Bronze, Bernice Hayibor, Richmond, BC, Canada

70 - 74
Gold, Art Williams, Woodland, CA
Gold, Georgina Williams, Woodland, CA
Silver, Bob Gaps, Laguna Woods, CA
Silver, Curdula Spethman, Cathedral City, CA
Bronze, Joseph Bowerbank, Irvine, CA
Bronze, Sandra Bowerbank, Irvine, CA