Navigation




Horseshoes Doubles 2012 Results


50%
Gold, Richard Mygaard, Salt Lake City, UT, 6-1, 36.39
Gold, Arnold Pope, Lehi, UT
Silver, Shirl Barney, Syracuse, UT, 5-2, 37.78
Silver, Keith Adams, Roosevelt, UT
Bronze, Alvin Nanninga, Nerlandia, AB, Canada, 5-3, 37.63
Bronze, Irene Nanninga, Nerlandia, AB, Canada
4th, F. Leroy Buhler, Highland, UT, 5-4, 34.74
4th, Greg Harris, West Haven, UT
5th, Doris Miller, Deming, NM, 4-4, 31.84
5th, Wayne Lang, St. George, UT
6th, John Nay, Prescott Valley, AZ, 3-4, 29.44
6th, Jerry Germain, Prescott Valley, AZ
7th, Vance Bodily, Kerns, UT, 2-5, 28.89
7th, Blaine Scott, Layton, UT

40%
Gold, Mason Walker, Salt Lake City, UT, 9-1, 32.96
Gold, Gayden Nelson, North Logan, UT
Silver, Herman Reynolds, St. George, UT, 6-4, 40.93
Silver, Jerry Harper, Ivins, UT
Bronze, Tony White, Prescott Valley, AZ, 5-5, 22.59
Bronze, Jay Mast, Prescott Valley, AZ
4th, Rod Purser, South Ogden, UT, 4-6, 29.44
4th, Barbara Purser, South Ogden, UT
5th, Leslie Nelson, North Logan, UT, 4-6, 25.19
5th, Tom Crowther, Richfield, UT
6th, Ramon Duke, St. George, UT, 2-8, 21.11
6th, Marv Woodbury, St. George, UT

30%
Gold, Bruce Allred, Richfield, UT, 9-1, 20.80
Gold, Jerry Carter, Santa Clara, UT
Silver, Jim Godfrey, St. George, UT, 8-2, 22.00
Silver, Harold Shiffer, St. George, UT
Bronze, Waldo Burnham, Salt Lake City, UT, 7-3, 24.21
Bronze, Doyle Swallow, Kanab, UT
4th, Anna Marie Hirschi, Sandy, UT, 6-4, 19.88
4th, Ernest Workman, West Jordan, UT
5th, Dallas Roots, Big Timber, MT, 5-4, 23.54
5th, Glenn Fitzgerald, Sanger, CA
6th, Mac Fuller, St. George, UT, 5-4, 23.13
6th, Ken Fuller, Rexburg, ID
7th, Marv Holley, Madden, AB, Canada, 4-3, 17.71
7th, Michael Holley, Madden, AB, Canada
8th, Jan Carreiro, Atascadero, CA, 2-7, 14.17
8th, David Carreiro, Atascadero, CA
9th, Sae WindRiver, Lake Isabella, CA, 1-8, 13.96
9th, Debbie Nay, Prescott Valley, AZ

20%
Gold, Bill Goss, Orange, CA, 6-1, 17.22
Gold, John Foreman, Mira Loma, CA
Silver, James Moore, Leavenworth, WA, 3-3, 13.06
Silver, Bill Moore, Olympia, WA
Bronze, Kevin Lewis, Washington, UT, 3-4, 5.34
Bronze, Glenn Lewis, Murray, UT
4th, Bud Brown, Santa Clara, UT, 2-5, 8.42
4th, Angelo Disante, Ivins, UT

10%
Gold, Laine Sevy, Panguitch, UT, 10-1, 7.08
Gold, Jim Myers, Santa Clara, UT
Silver, Diann Darnall, Fairbanks, AK, 9-2, 5.29
Silver, Louise Murch, Vernal, UT
Bronze, Robert Marty, Yuma, AZ, 8-3, 5.04
Bronze, Jan Hartley, Truckee, CA
4th, Marjorie Natter, Salt Lake City, UT, 7-4, 4.63
4th, Eddie Gutierrez, St. George, UT
5th, Bill Roberson, Sigurd, UT, 7-4, 4.63
5th, Richard Buell, Visalia, CA
6th, George Haley, Washington, UT, 7-4, 4.56
6th, Terrie Godfrey, St. George, UT
7th, Jimmy Fuchs, Dammeron Valley, UT, 6-5, 8.58
7th, Tom Dubuque, Dammeron Valley, UT
8th, Bill Haynes, St. George, UT, 6-5, 5.25
8th, Michael Moore, Austin, TX
9th, Kim Stenson, Sacramento, CA, 2-9, 3.26
9th, Debbie Fuchs, Dammeron Valley, UT
10th, Douglas Goin, Menlo Park, CA, 2-9, 2.24
10th, Gene Carney, St. George, UT
11th, Marilyn Colquitt, Chehalis, WA, 2-9, .72
11th, Marcia Fuchs, Carmichael, CA