Navigation




Pickleball Mixed Doubles 2012 Results


50–54 Division A
Gold, Mary Whitfield, Livingston, TX
Gold, John B. Grasso, Casa Grande, AZ
Silver, Gayle Barnes, Granite Bay, CA
Silver, Marty Sheeran, St. George, UT
Bronze, Denise Boutin, The Villages, FL
Bronze, John Ramirez, Mesquite, NV

50–54 Division B
Gold, Suzanna Bemis, Albuquerque, NM
Gold, Steven Suiter, Sandia Park, NM
Silver, Joyce Helgesen, Albuquerque, NM
Silver, Gary Rutherford, Albuquerque, NM
Bronze, Carla Meine, Lindon, UT
Bronze, David Meine, Lindon, UT

55–59 Division A
Gold, Mona Burnett, Surprise, AZ
Gold, Allen Hager, Pemberville, OH
Silver, Linda Gartlan, Surprise, AZ
Silver, Rob Gartlan, Surprise, AZ
Bronze, Diane Bock, The Villages, FL
Bronze, Marcus Bock, The Villages, FL

55–59 Division B
Gold, Pamela King, Omak, WA
Gold, James Grappo, St. George, UT
Silver, Marsha Freso, Wimauma, FL
Silver, Byron Freso, Wimauma, FL
Bronze, Cookie Drake, Cold Lake, AB, Canada
Bronze, Neal Johnson, Buckeye, AZ

55–59 Division C
Gold, Carol Hoeft, The Villages, FL
Gold, Rick Hoeft, The Villages, FL
Silver, Nancy Whiteman, The Villages, FL
Silver, James Van Voorhies, The Villages, FL
Bronze, Debbie Ena, Washington, UT
Bronze, Alcide Houle, St. George, UT

60–64 Division A
Gold, Hilary Marold, Corpus Christi, TX
Gold, Patrick Kane, Surprise, AZ
Silver, Yvonne Hackenberg, Kalamazoo, MI
Silver, James Hackenberg, Kalamazoo, MI
Bronze, Deb Harrison, The Villages, FL
Bronze, Bill Freeman, The Villages, FL

60–64 Division B
Gold, Bobbie Cooper, St. George, UT
Gold, Ken Schoonover, St. George, UT
Silver, Nancy Bartusch, Olympic Valley, CA
Silver, Larry Tucker, Ventura, CA
Bronze, Cathy Miller, Kissimmee, FL
Bronze, Peter Okada, Cody, WY

60–64 Division C
Gold, Gina Flanagan, Loa, UT
Gold, Ken Kehrer, Teasdale, UT
Silver, Judith Mooster, St. George, UT
Silver, Ronald Woodward, St. George, UT
Bronze, Susan Harrington, St. George, UT
Bronze, Larry Fulk, St. George, UT

65–69 Division A
Gold, Gail Dacey, Encinitas, CA
Gold, Dennis Dacey, Surprise, AZ
Silver, Lela Reed, Seattle, WA
Silver, Mark Friedenberg, Seattle, WA
Bronze, Juanita Vincent, Surprise, AZ
Bronze, Robert Klarich, St. George, UT

65–69 Division B
Gold, Judy Michel, Ardmore, PA
Gold, John Browning, Fowler, CA
Silver, Chris Beal, Lakewood, CO
Silver, Rog Gossard, Lafayette, CO
Bronze, M. Jackie Shallahamer, Costa Mesa, CA
Bronze, Kenneth Shallahamer, Costa Mesa, CA

70–74 Division A
Gold, Pat Carroll, Vista, CA
Gold, William L. Smith, Laguna Niguel, CA
Silver, Ione Gienger, Lynden ,WA
Silver, Paul Hoggatt, Surprise, AZ
Bronze, Patricia Storer, St. George, UT
Bronze, Ron Lienger, Lynden, WA

70–74 Division B
Gold, Mary Wright, Aguanga, CA
Gold, Gordon Bolton, Indio, CA
Silver, Donna Backus, Apache Junction, AZ
Silver, Steven Lavorgna, Wayne, NJ
Bronze, Brenda Winawer, Torrey, UT
Bronze, Robert Yager, Teasdale, UT

75–84 (75-79)
Gold, Pauline Avery, Surprise, AZ
Gold, Richard Northup, Surprise, AZ
Silver, Jo Hancock, Surprise, AZ
Silver, Don Walker, Wooster, OH
Bronze, Mary Hill, St. George, UT
Bronze, Tom Rankin, St. George, UT

75–84 (80-84)
Gold, Gigi Sartor, Fallbrook, CA
Gold, Edwin Presley, Santa Clara, UT