Navigation




Bridge 2013 Results


Session A – Wednesday
Diamond Pairs

Gold, 50-68, N/S, Susie Houck, Hurricane, UT
Gold, 50-68, N/S, Mary Bujanovich, St. George, UT
Gold, 50-68, E/W, Karol Monroe, Palm Desert, CA
Gold, 50-68, E/W, Guy Monroe, Palm Desert, CA
Silver, 50-68, N/S, Terry Waterman, St. George, UT
Silver, 50-68, N/S, Sue Kittlaus, St. George, UT
Silver, 50-68, E/W, Doug Adair, Midvale, UT
Silver, 50-68, E/W, Julianne Adair, Midvale, UT
Bronze, 50-68, N/S, Maivis Olsen, Victoria, BC, Canada
Bronze, 50-68, N/S, Jean Tait, Courtenay, BC, Canada
Bronze, 50-68, E/W, Carol Lubomudrov, Ivins, UT
Bronze, 50-68, E/W, Sharon Aspenberg, Ivins, UT

Platinum Pairs
Gold, 69+, N/S, Elizabeth Jameson, St. George, UT
Gold, 69+, N/S, Myrtle Feller, St. George, UT
Gold, 69+, E/W, Torre Houlgate-West, San Luis Obispo, CA
Gold, 69+, E/W, Stan Potter, Milford, OH
Silver, 69+, N/S, Greg Berry, Washington, UT
Silver, 69+, N/S, Ron Greenlee, St. George, UT
Silver, 69+, E/W, Sally Fishman, Bozeman, MT
Silver, 69+, E/W, Ron Grosh, Middleton, WI
Bronze, 69+, N/S, Carrie Fugett, Salt Lake City, UT
Bronze, 69+, N/S, Argie Carmichael, West Jordan, UT
Bronze, 69+, E/W, Ronald Jones, North Salt Lake, UT
Bronze, 69+, E/W, Kerma Jones, North Salt Lake, UT

Session B – Thursday
Diamond Pairs
Gold, 50-68, N/S, Ron Smith, St. George, UT
Gold, 50-68, N/S, Karen Garcia, Washington, UT
Gold, 50-68, E/W, Doug Adair, Midvale, UT
Gold, 50-68, E/W, Julianne Adair, Midvale, UT
Silver, 50-68, N/S, Carol Pincus, Las Vegas, NV
Silver, 50-68, N/S, Pamela Stratton, Las Vegas, NV
Silver, 50-68, E/W, Karol Monroe, Palm Desert, CA
Silver, 50-68, E/W, Guy Monroe, Palm Desert, CA
Bronze, 50-68, N/S, Maivis Olsen, Victoria, BC, Canada
Bronze, 50-68, N/S, Jean Tait, Courtenay, BC Canada
Bronze, 50-68, E/W, Ann Matthews, St. George, UT
Bronze, 50-68, E/W, Jana Willcoxon, St. George, UT

Platinum Pairs
Gold, 69+, N/S, Carrie Fugett, Salt Lake City, UT
Gold, 69+, N/S, Argie Carmichael, West Jordan, UT
Gold, 69+, E/W, Torre Houlgate-West, San Luis Obispo, CA
Gold, 69+, E/W, Stan Potter, Milford, OH
Silver, 69+, N/S, Mary Ann Fakler, Springville, UT
Silver, 69+, N/S, Ron Fakler, Springville, UT
Silver, 69+, E/W, Sharon Summers, Hurricane, UT
Silver, 69+, E/W, Jim Summers, Hurricane, UT
Bronze, 69+, N/S, Myrtle Feller, St. George, UT
Bronze, 69+, N/S, Elizabeth Jameson, St. George, UT
Bronze, 69+, E/W, Greg Berry, Washington, UT
Bronze, 69+, E/W, Ron Greenlee, St. George, UT

Swiss Team Results
Diamond Teams
Gold, 50-65, Guy Monroe, Palm Desert, CA
Gold, 50-65, Karol Monroe, Palm Desert, CA
Gold, 50-65, Carol Pincus, Las Vegas, NV
Gold, 50-65, Pamela Stratton, Las Vegas, NV
Silver-tie, 50-65, Clara Arnold, Central Point, OR
Silver-tie, 50-65, Dick Graf, St. George, UT
Silver-tie, 50-65, Janet Billings, Provo, UT
Silver-tie, 50-65, Stephanie Johnson, Springville, UT
Silver-tie, 50-65, Doug Adair, Midvale, UT
Silver-tie, 50-65, Julianne Adair, Midvale, UT
Silver-tie, 50-65, Maivis Olsen, Victoria, BC, Canada
Silver-tie, 50-65, Jean Tait, Courtenay, BC, Canada

Platinum Teams
Gold, 66+, John Hallaq, St. George, UT
Gold, 66+, Ann Schlitt, St. George, UT
Gold, 66+, Shirley Woods, St. George, UT
Gold, 66+, Dorothy Weaver, St. George, UT
Silver, 66+, Jim Solomon, San Luis Obispo, CA
Silver, 66+, Gina Kirk, San Luis Obispo, CA
Silver, 66+, volunteer,
Silver, 66+, volunteer,
Bronze, 66+, Sue Kittlaus, St. George, UT
Bronze, 66+, Terry Waterman, St. George, UT
Bronze, 66+, Sharon Dulberg, St. George, UT
Bronze, 66+, Claudia Pierce, St. George, UT