Navigation




Pickleball Mixed Doubles 2013 Results


50-54
Gold, Rachael Kroog, Bloomington, MN
Gold, Larry Moon, Layton, UT
Silver, Julie Haney, Oceanside, CA
Silver, William Propert, Sioux Falls, SD
Bronze, Catherine Parkhurst, Escondido, CA
Bronze, Mark Friedenberg, Seattle, WA

55-59 Div A
Gold, Marilyn Eves, St. George, UT
Gold, Sanjoy Bhattacharya, Ivins, UT
Silver, Diane Bock, The Villages, FL
Silver, Marcus Bock, The Villages, FL
Bronze, Pat Decker, Cold Spring, MN
Bronze, Jerry Peterson, Plymouth, MN

55-59 Div B
Gold, Joan Azeka, Algonquin, IL
Gold, Roy Wagner, Algonquin, IL
Silver, Carol Hoeft, The Villages, FL
Silver, Mike Cooper, Edmonton, AB, Canada
Bronze,Nancy Steffy, Colorado Springs, CO
Bronze, Lee Boerckel, Hudson, FL

60-64 Div A
Gold, Nancy Nowak, The Villages, FL
Golf, Richard/ Dick Scott, The Villages, FL
Silver, Joyce May, Granite Bay, CA
Silver, Jan Hoogland, Sequim, WA
Bronze, Trudie Stapleton, Carlsbad, CA
Bronze, Bob Gallihugh, St. George, UT

60-64 Div B
Gold, Nancy Hessin, Lakewood, CO
Gold, Gary Rutherford, Albuquerque, NM
Silver, LouAnne Parker, Olympic Valley, CA
Silver, Robert Carl, Surprise, AZ
Bronze,Dawn Turner, Littleton, CO
Bronze, Paul Jones, Ashland, OR

60-64 Div C
Gold, Marilyn Duncan, Lincoln, CA
Gold, Biagio Cannistraci, Lincoln, CA
Silver, Pat Pope, Clovis, CA
Silver, Tom Pope, Clovis, CA
Bronze, Julie Smith, Ogden, UT
Bronze, Howard McRoberts, Fruit Heights, UT

65-69 Div A
Gold, Yvonne Hackenberg, Kalamazoo, MI
Gold, James Hackenberg, Kalamazoo, MI
Silver, Deb Harrison, The Villages, FL
Silver, Bill Freeman, The Villages, FL
Bronze, Nancy Sass, Valley Center, CA
Bronze, Rich Skaare, Edmonds, WA

65-69 Div B
Gold, Angie Schemberg, Albuquerque, NM
Gold, Steven Cole, Broomfield, CO
Silver, Barbara Gallagher, Ridgway, CO
Silver, Larry Gallagher, Ridgway, CO
Bronze, Virgie Henderson, Albuquerque, NM
Bronze, Ron Stiers, Coralville, IA

70-74
Gold, Rosemarie Pietromonaco, The Villages, FL
Gold, Vic Avery, Surprise, AZ
Silver, Phyllis Ward, The Villages, FL
Silver, Rich Gapen, The Villages, FL
Bronze, Pat Carroll, Vista, CA
Bronze, Phil Dunmeyer, San Clemente, CA

75-79
Gold, Pauline Avery, Surprise, AZ
Gold, Richard Northup, Surprise, AZ
Silver, Alice Dodgson, Norton Shores, MI  
Silver, John Browning, Fowler, CA
Bronze, Lola Benneyan, Fresno, CA
Bronze, Frank Benneyan, Fresno, CA

80-84
Gold, Joyce Jones, Bothell, WA
Gold, Norman Davis, Surprise, AZ
Silver, Mary Hill, St. George, UT
Silver, Ken Kraft, Bothell, WA
Bronze, Beverly Schalin, Sun Lakes, AZ
Bronze, Earl Schalin, Sun Lakes, AZ