Navigation




Horseshoes Doubles 2014 Results


Place, Name, City, W/L, Team%

50%
Gold, Bruce Reid, Congress, AZ, 8/2, 33.75
Gold, Deborah Nay, Prescott Valley, AZ, ,
Silver, Richard Nygaard, St. George, UT, 7/3, 38.44
Silver, Arnold Pope, Lehi, UT, ,
Bronze, Ramon Duke, St. George, UT, 7/4, 34.44
Bronze, Vee Wilson, St. George, UT, ,
4th, Shirl Barney, Syracuse, UT, 5/6, 33.27
4th, Ernest (Dee) Workman, West Jordan, UT, ,
5th, John R. Nay, Prescott Valley, AZ, 5/6, 25.88
5th, Wayne Lang, St. George, UT, ,

40%
Gold, Gene Anfinson, St. George, UT, 8/3, 29.05
Gold, Kevin Lewis, Washington, UT, ,
Silver, Mason Walker, Salt Lake City, UT, 7/4, 35.48
Silver, Nancy Walker, Salt Lake City, UT, ,
Bronze, F. Leroy Buhler, Highland, UT, 6/5, 29.53
Bronze, Brent Buhler, Jerome, ID, ,
4th, Waldo Burnham, St. George, UT, 5/6, 28.33
4th, Keith Adams, St. George, UT, ,
5th, Gail Jedlund, Prescott Valley, AZ, 3/7, 24.00
5th, Jay Mast, Prescott Valley, AZ, ,
6th, Sherri Ochoa, Dewey, AZ, 3/7, 17.00
6th, Steve Ochoa, Dewey, AZ, ,

30%
Gold, Dennis Duszynski, St. George, UT, 9/2, 22.16
Gold, Ron Whitney, St. George, UT, ,
Silver, Kendell Fuller, Rexburg, ID, 9/3, 25.24
Silver, Mac Fuller, Washington, UT, ,
Bronze, Marie Hirschi, Sandy, UT, 8/4, 21.51
Bronze, Birrell Hirschi, Sandy, UT, ,
4th, Leslie Nelson, North Logan, UT, 7/4, 25.00
4th, Gayden Nelson, North Logan, UT, ,
5th, Vance Bodily, Kearns, UT, 6/5, 24.43
5th, George Haley, Washington, UT, ,
6th, Jerry Carter, Santa Clara, UT, 6/5, 23.01
6th, Ken Adams, Washington, UT, ,
7th, George Alexander, St. George, UT, 6/5, 21.88
7th, Mason Alexander, Burbank, CA, ,
8th, Leland Rients, Willmar, MN, 6/5, 20.74
8th, Harold Shiffer, St. George, UT, ,
9th, Herman Reynolds, St. George, UT, 4/7, 19.66
9th, James Bushman, St. George, UT, ,
10th, Jason Bundy, Fredonia, AZ, 4/7, 18.82
10th, David Burrows, Aetna, AB, Canada, ,
11th, Tom Crowther, Richfield, UT, 2/9, 14.01
11th, Bob Miller, Richfield, UT, ,
12th, Angelo Disante, Ivins, UT, 0/11, 11.68
12th, Bud Brown, Santa Clara, UT, ,

20%
Gold, Marvin Woodbury, St. George, UT, 6/1, 12.10
Gold, David Woodbury, St. George, UT, ,
Silver, Doyle Swallow, Kanab, UT, 6/2, 12.11
Silver, LaRae Radmall, Santa Clara, UT, ,
Bronze, Sae WindRiver, Lake Isabella, CA, 5/3, 12.89
Bronze, Marge WindRiver, Lake Isabella, CA, ,
4th, Gary Tanner, Orem, UT, 3/4, 12.98
4th, Tim Fuchs, St. George, UT, ,
5th, Bernie Larson, Vilonia, AR, 3/4, 12.63
5th, Alice Larson, Vilonia, AR, ,
6th, Jimmy Fuchs, Dammeron Valley, UT, 3/4, 12.09
6th, Chris Fuchs, Vallejo, CA, ,
7th, Blaine Scott, Layton, UT, 3/4, 11.26
7th, Tara Scott, Layton, UT, ,
8th, Bill Goss, Orange, CA, 0/7, 5.49
8th, John Foreman, Mira Loma, CA, ,

10%
Gold, James Myers, Santa Clara, UT, 5/1, 7.91
Gold, Susan Myers, St. George, UT, ,
Silver, Scott Fuchs, San Diego, CA, 4/2, 9.49
Silver, Carla Saunders, San Diego, CA, ,
Bronze, Raymond Miller, Wales, UT, 2/4, 8.86
Bronze, Edward Gutierrez, St. George, UT, ,
4th, Jan Hartley, Truckee, CA, 1/5, 4.75
4th, Kim Stenson, Sacramento, CA, ,