Navigation




Pickleball Mixed Doubles 2014 Results


50 – 54  Division A
Gold, Susan Buerkens, Livingston, TX
Gold, Scott Clayson, Brigham City, UT
Silver, Rachael Kroog, Bloomington, MN
Silver, Lon Krantz, Boulder, CO
Bronze, Kim Dickson, Roseville, CA
Bronze, Doug Koch, Yuba City, CA

50 – 54  Division B
Gold, Millie Fisher, New Braunfels, TX
Gold, Timothy Gray, Huntsville, TX
Silver, Ellen Plante-Klein, St. George, UT
Silver, Robert Egbert, Washington, UT
Bronze, Jan Simonsen, Kaysville, UT
Bronze, Kevin Olson,  Bountiful, UT

55 – 59  Division A
Gold, Roxanne Pierce, Albuquerque, NM
Gold, Scott Lennan, Kirkland, WA
Silver, Linda Hoggatt, Surprise, AZ
Silver, Ron Chang, Los Angeles, CA
Bronze, Mona Burnett, Surprise, AZ
Bronze, Randy Bourne, Delta, BC, Canada

55 – 59  Division B
Gold, Pam Riley, Charlottesville, VA
Gold, Peter Guss, Warrenton, VA
Silver, Susan Stemm, St. George, UT
Silver, Darrell Asch, St. George, UT
Bronze, Maurine Fitzpatrick, Carbondale, CO
Bronze, Hubert Townsend, Casper, WY

60 – 64  Division A
Gold, Sarah Gaines, St. George, UT
Gold, Larry Moon, Layton, UT
Silver, Jackie Faegre, Eden Prairie, MN
Silver, Jerry Peterson, Plymouth, MN
Bronze, Carol Lindow, Prior Lake, MN
Bronze, Larry Kraus, Farmington, Hills, MI

60 – 64  Division B
Gold, Cheryl Silverman, Ballston Lake, NY
Gold, Larry Silverman, Ballston Lake, NY
Silver, Elise Blom, Granite Bay, CA
Silver, Mike Cooper, Edmonton, AB, Canada
Bronze, Debra Forrester, Ridgway, CO
Bronze, Ken Kehrer, Teasdale, UT

60 – 64  Division C
Gold, Andrea Mayorga, Lincoln, CA
Gold, Richard Norman, Lincoln, CA
Silver, Renate Hess, Hoschton, GA
Silver, Kelly Eves, St. George, UT
Bronze, Jere Kehrer, Teasdale, UT
Bronze, Craig Sorenson, Escalante, UT

65 – 69  Division A
Gold, Yvonne Hackenberg, Kalamazoo, MI
Gold, Alan Christensen, Granite Bay, CA
Silver, Deb Harrison, The Villages, FL
Silver, Bill Freeman, The Villages, FL
Bronze, Barbara Wintroub, Palm Desert, CA
Bronze, Mark Friedenberg, Seattle, WA

65 – 69  Division B
Gold, Connie Reker, St. Louis, MO
Gold, Howard McRoberts, Fruit Heights, UT
Silver, Sharon Klotz, Lincoln, CA
Silver, Michael Hilton, Lincoln, CA
Bronze, Ruby Moss, St. Louis, MO
Bronze, Ron Yoshimoto, Fresno, CA

65 – 69  Division C
Gold, Glenise Cunningham, Lincoln, CA
Gold, Barry Cunningham, Lincoln, CA
Silver, Sandy Sleigh, Sacramento, CA
Silver, Terry Sleigh, Sacramento, CA
Bronze, Susan Whalen, Lincoln, CA
Bronze, Terry Truesdale, Lincoln, CA

70 – 74  Division A
Gold, Nancy Sass, Valle Center, CA
Gold, Lynn Carlson, Greenville, IL
Silver, Alice Tym, McDonald, TN
Silver, Ronald Hohman, Juneau, AK
Bronze, Rosemarie Pietromonaco, The Villages, FL
Bronze, Vic Avery, Surprise, AZ

70 – 74  Division B
Gold, Barbara Gallagher, Ridgway, CO
Gold, Larry Gallagher, Ridgway,CO
Silver, Connie Emerson, Sheridan, OR
Silver, Michael Thalhamer, St. George, UT
Bronze, Elizabeth Mallin, Lincoln, CA
Bronze, Cal Meissen, Lincoln, CA

80+
Gold, Bernie Darien, St. George, UT
Gold, Fred Eggen, Florence, AZ
Silver, Monte Long, St. George, UT
Silver, Edwin Presley, Santa Clara, UT