Navigation




Racquetball Doubles 2014 Results


Men
Men 50-54
Gold, Eddy Connor, Riverton, UT
Gold, Phillip Burbank, Taylorsville, UT
Silver, Bruce Robinson, Lumsden, SK, Canada
Silver, Graham Tamaki, Regina, SK, Canada
Bronze, Bill Dancer, Cedar City, UT
Bronze, Tim Dancer, Fargo, ND
4th, Leroy DeWitt, St. George, UT
4th, Larry Moss, Santa Clara, UT

Men 55-59
Gold, Eddy Connor, Riverton, UT
Gold, James Derrickson, Murray, UT
Silver, Bruce Robinson, Lumsden, SK, Canada
Silver, Graham Tamaki, Regina, SK, Canada
Bronze, Gary Bratt, Twin Falls, ID
Bronze, Kevin Boerup, Tucson, AZ
4th, Steven Kaui, Lihue, HI
4th, Lou Probasco, Buhl, ID

Men 60-64
Gold, Bradley Yoder, Cottonwood Heights, UT
Gold, Gary Bratt, Twin Falls, ID
Silver, Perry Allen, West Jordan, UT
Silver, Mark Allen, North Salt Lake, UT
Bronze, Michael Bybee, Hyde Park, UT
Bronze, Norman (Dee) Hadfield, Logan, UT
4th, Douglas Haralson, Kenai, AK
4th, John McManamon, Durango, CO
5th, Chip Crees, Billings, MT
5th, Joseph Leblanc, Billings, MT
6th, Miles Straly, Peru, IN
6th, Tom Gerhardt, Chesapeake, VA
7th, Ed Cannon, Caldwell, ID
7th, Jeff Smay, Caldwell, ID

Men 65-69
Gold, Dino Semerad, Salt Lake City, UT
Gold, Patrick Conway, Sandy, UT
Silver, David Briski, Huntington Beach, CA
Silver, Karl Meisenheimer, Las Vegas, NV
Bronze, Robert Klass, Las Curces, NM
Bronze, Charles George, Aurora, CO
4th, Daniel Carlberg, Orange, CA
4th, James Troutt, Spokane, WA
5th, Daniel Takahashi, Las Vegas, NV
5th, J. Michael Schaefer, North Las Vegas, NV
6th, John Holmes, Lehi, UT
7th, Lloyd Laycock, American Fork, UT

Men 70-74
Gold, Alvin Stocking, Pocatello, ID
Gold, Jim Higgins, Pocatello, ID
Silver, Jeff Delys, Mukilteo, WA
Silver, Jim Rockstad, Renton, WA
Bronze, Eddie Rapp, Sedalia, CO
Bronze, Randy Swanson, La Mesa, CA
4th, Pleas Green, Kirkland, WA
4th, Preston Brown, Yakima, WA

Women
Women 50-69
Gold, Aiaga Roffey, Grand Junction, CO
Gold, Drea Aimo, Bountiful, UT
Silver, Chris Wood, Bozeman, MT
Silver, Becky Baker, Bozeman, MT
Bronze, Janae Heap, Bozeman, MT
Bronze, Linda Stowell, Belgrade, MT
4th, Betty Leth, Mesquite, NV
4th, Gwen Woodbury, St. George, UT
5th, Anne Martin, Basehor, KS
5th, Barbara Tanner, St. George, UT
6th, Diane Wittwer, St. George, UT
6th, Susan Hawkins, Peru, IN
7th, Valerie Shewfelt, Provo, UT
7th, Sylvia Sawyer, Orem, UT